Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

0
121
Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır? sorusu hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda bulacaksınız.

Bazı insanların saçları tamamen dökülür. Yaşadığı bir hastalık veya genetik olsa bile saçlarının tamamen dökülmesi durumu söz konusu olabilir. Geliştirilmiş bir saç ekimi yöntemi olarak hayatımızda yer edinen FUE yöntemi ile saç ekimi sayesinde, kafa bölgesinde dönor alınacak saç kökleri olmasa da sakaldan saç ekimi yapılabilmektedir.

Sakaldan saç ekimi, FUE yöntemi ile saç ekimi tekniği ile başarılı sonuçlar verebilmektedir. Sakaldan veya yüzdeki saç ekstraktından saçları çıkartmayı mümkün kılan bu yöntem sayesinde kellik probleminden kurtulmak çok daha kolay bir hale geliyor.

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

FUE yöntemi ile saç ekimi, en sık kullanılan yöntemdir. Bunun nedeni; hem daha hızlı şekilde seansların uygulanmasıdır hem de kellik problemi için en ideal saç ekim yöntemidir. Bu yöntemin geliştirilerek saçsız insanlarda da kullanılabilmesi, hiç saçı olmayanlar için de büyük oranda umut ışığı oldu. Sakaldan saç ekimi, başarılı bir şekilde bu yöntem ile gerçekleştirilebilmektedir.

Bazı insanların saçları olsa da sınırlı ve seyrek olduğu için saç ekimi için yeterli gelmez. Yüzdeki kıllar, daha hacimli ve daha kalındır. Bu da bu bölgeden alınması durumunda, saçların daha sağlıklı şekilde uzamasını sağlamaktadır. Saçlı deri foliküler üniteleri genellikle greft başına 2’den fazla tüye, sakalı saç sayısı ise 2’den daha azdır. Kişinin sakal tipine göre bu durum bazen 1’e bile düşebilmektedir. Bu da sonuç itibari ile sakaldan alınarak saçlı bölgeye nakledilmesi durumunda daha iyi hacim sağlamasını etkiler.

İlginizi Çekebilir  Saç Ekiminden Sonra İlk Yıkama Nasıl Yapılır?

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

Saçlı bölgeden alınan dönorlerde genellikle mikro uçlu motorlar kullanılır. Ancak yüz bölgesi, kafa derisine göre çok daha hassastır ve sakallar daha dik açıdan çıkar. Bu da otomatik cihazların kullanılmasını zor hale getirir, kullanılsa bile beklenen sonucu vermez. Bunun yerine manuel saç ekstraksiyonu kullanılarak sakal saçları alınmaktadır.

Sakaldan saç ekimi süresi ne kadardır?

FUE yöntemi ile saç ekimi sonrasında normal şartlarda 1 yıl içerisinde saçlar doğal yapısını kazanmaya başlar. Ancak sakaldan alınan saçlar, yüz derisinin ve kıl yapısının saçlardan daha farklı olmasından dolayı süreç biraz daha uzayabilmektedir. Ancak ortalama süre aynıdır. Saç ekimini gerçekleştiren uzmana ve kişinin sakal yapısına göre de süreçte değişiklik yaşanabilmektedir.

Sakaldan saç ekimi nasıl yapılır?

Sakaldan saç ekimi nerede yapılır?

Saç ekim merkezlerinde genel olarak kullanılabilen bu teknik için biraz daha dikkatli olunması gerekiyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yüzden nakledilen saçlar hem hassasiyet gerektirdiği için hem de daha titiz bir işlem gerektirdiği için seçilecek uzmanın bu alanda kendinden söz ettirmiş olması ve referanslarının güçlü olması son derece önemlidir. Saç ekim merkezleri ile görüşerek sakaldan saç ekimi konusunda daha ayrıntılı bilgi alabilir, ekim için gerekli hazırlıkları yaparak kellik probleminden kurtulabilirsiniz.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here