Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

0
88
Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ektirmek isteyenlerin en merak ettikleri konulardan biri de saç ekimi işlemi ne kadar sürer konusudur. Bu yazımızda ayrıntılı cevaplar bulacaksınız.

Saç dökülmesi, kadın ve erkeklerde gerçekleşen doğal bir durumdur. Ancak doğal olmasına karşın yine de çoğu insan saçlarının dökülmesinden bir hayli rahatsız olur ve saçlarına yeniden kavuşmak için araştırma içerisine girer.  Saç ekimi ile ilgili araştırma yapılırken en çok sorulan sorulardan biri de “saç ekimi işlemi ne kadar sürer?” sorusudur. Bu yazımızda, bununla ilgili detaylı bilgilere yer vererek merak ettiklerinize cevap vereceğiz.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekimi işleminin ne kadar sürdüğü konusuna geçmeden önce, bilinmesi gereken, saç ekimi yaptıracak kişinin ne kadar greft ekilmesi gerektiğini bilmesi daha doğru olacaktır. Çünkü hem saç ekim fiyatları hem de süresi, daha çok ekilecek gretf sayısına göre belirlenmektedir.

Saç ekimi operasyonu gerçekleşmeden önce, kişinin saçları üzerinde doğru bir analizin yapılması çok önemlidir. Saçın dökülme sebebinin ne olduğu, saç dökülmesinin durup durmadığı, saçın alındaki başlangıç çizgisini, kalan saç köklerinin sağlıklı olup olmadığı gibi konular üzerinde ciddi bir çalışma yapılmalıdır. Çünkü bu saydıklarımızın tamamı hem sağlıklı bir saç ekiminin gerçekleşebilmesi için önemlidir hem de saç ekimi işleminin ne kadar süreceği konusunda bilgi veren durumlardır.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekim süresini ne belirler?

Saç ekiminden önce bilinmesi gerekenler konusunda verdiğimiz bilgileri incelediğinizde, saç ekimi seans sayısını veya süresini belirleyen en önemli etkenin ekilecek greft sayısı olduğunu göreceksiniz. Bazı kişilerde saçsız bölge küçük olduğu için bir veya iki seansta saç ekimi gerçekleştirilebilir. Ancak bazı insanlarda dökülen saç bölgesi daha fazla olduğu için, seans sayısı da artabilmektedir. Yani, işin özünde, saç ekimi işlemi ne kadar sürer sorusuna, ekilecek greft sayısının cevap vereceğini söylemek en doğrusudur.

İlginizi Çekebilir  Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

FUE yöntemi ile saç ekimi yaptıran kişilerde seanslar daha az olur. Çünkü bu yöntemle tek seansta 3.000 ile 4.500 gref kadar alınabilmektedir ve 3-4 gün üst üste saç ekimi gerçekleştirilebildiği için seansların bitmesi daha erken süreye yayılmaktadır. Ama buna karşın daha önceleri kullanılan, günümüzde ise nadiren kullanılan FUT yöntemi ile saç ekimi kökler topluca alınıp ekildiğinden dolayı 2.000 ile 3.000 arasında saç alınıp ekilmektedir. FUT yöntemi ile saç ekimi, FUE yöntemi gibi 3-4 seans üst üste yapılmamaktadır. Bu da sürecin ve seans sayısının artmasını etkilemektedir.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Hangi saç ekimi yöntemi daha iyidir?

Saç ekimi operasyonu 90’lı yıllarda gelişmeye başladı ve bu dönemlerde FUT yöntemi kullanılmaktaydı. FUT yöntemi, hem daha zahmetli hem de daha uzun süren bir işlemdi. Fakat günümüz teknolojsinin ilerlemesi sayesinde saç ekim yöntemlerinde ciddi anlamda ilerlemeler kaydedildi. Yeni yöntem olarak da bilinen FUE yöntemi ile saç ekimi, 3-4 gün üst üste uygulanabilen bir işlem olduğu için daha kısa sürede kişi saçlarına kavuşabilmektedir. Buna ek olarak doğal saç ekim yöntemi olarak da kendinden söz ettiren ve FUE yönteminin geliştirilmiş hali olarak kabul edilen DHI yöntemi ile saç ekimi, hem daha sağlıklı sonuç elde etmek isteyenler için hem de saçlarına daha kısa sürede kavuşmak isteyenler için önerilen saç ekim yöntemidir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here