Alın bölgesine saç ekimi yapılabilir mi?

0
266
Alın bölgesine saç ekimi yapılabilir mi?

Alın bölgesine saç ekimi nasıl yapılır, hangi durumlarda yapılmalıdır gibi sorularınıza bu yazımızda yanıt bulacaksınız.

Saç ekimi seçenekleri veya saç ekimi nedenleri arasında yer alan bir durum geniş alına sahip olan kişilerin daha güzel bir görünüme sahip olmak istemeleri veya cinsiyet değiştirerek daha estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir yöntemdir.

Alın bölgesine saç ekimi, yapılabilen bir işlemdir. Androgenetik Alopesi’ye bağlı olarak saç çizgisi gerilemiş kişilerin daha çok tercih ettikleri bu yöntem sayesinde, saçlarda istenen görünüme ulaşılabilmektedir. Bir de yukarıda belirttiğimiz gibi cinsiyet değiştirip daha fenomen bir görünüme sahip olmak isteyenlerin de tercih ettiği bir işlem olan alın bölgesine saç ekimi, doğru zamanda ve doğru uygulama teknikleri ile yapıldığında başarı oranı yükselmektedir.

Alın bölgesine saç ekimi yapılabilir mi?

Alın bölgesine ne zaman saç ekimi yapılmalıdır?

İnsan vücudunun en dikkat çeken bölgesi baş bölgesidir ve baş bölgesinde ise alın bölgesi daha fazla dikkat çeker. Estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri saç ekimi, doğru zamanda yapıldığında ve amacına uygun şekilde yapıldığında başarı oranının daha yüksek olabileceğini belirtmek gerekir. Peki, alın bölgesine saç ekimi ne zaman ve ne şartlar altında yapılmalıdır?

  • Saç çizgisinin gerilemesi durumunda
  • Feminen bir görünüm kazanılmak istenmesi durumunda
  • Geniş alınlılarda alanı daraltmada
  • Bozuk alın çizgisini düzeltmek için alın bölgesine saç ekimi yapılır.
İlginizi Çekebilir  2020 yılı güncel saç ekimi fiyatları ne kadar?

Gerileyen saç çizgisini düzeltme

Estetik bir görünüme ulaşabilmek için saç ekimi en ideal yöntemlerden biridir. Klasik olarak saç dökülmelerinde uygulanan yöntem, bazen de daha farklı amaçlar doğrultusunda da gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumların başında ise saç çizgisinin gerilemesi gelir. Androgenetik Alopesi erkek tipi saç dökülmesi nedenlerinin en başında gelmektedir. Ancak alın bölgesine saç ekiminin gerçekleşebilmesi için dökülme alın bölgesi ile sınırlı olmalıdır. Eğer bu tip bir saç dökülmesi varsa FUE yöntemi ile saç ekimi ile bu bölgeye saç ekimi yapılabilir.

Feminen bir görünüm için saç ekimi

Son dönemlerde popüler olmaya başlayan cinsiyet değiştirme, sanıldığı gibi basit bir işlem değildir. Tüm işlemlere ek olarak alın bölgesinin de operasyondan geçilmesi gerekir. Erkeklikten kız cinsiyetine geçen ve daha feminen görünmek isteyenlerin alın bölgesine özel operasyon uygulamaları gerekir. Çünkü kadınlarla erkeklerin alın çizgisi birbirinden daha farklıdır. Bu tip durumlarda da yine alın bölgesine saç ekimi yapılmaktadır.

Geniş alınlılarda alanı daraltmak için saç ekimi

Geniş alınlı insanlar, diğer insanlara göre daha bir yaşlı görünebilirler ve bu da can sıkıcı durumların başında gelmektedir. Bu tip durumlarda genellikle alın bölgesine saç ekimi işlemi tercih edilmektedir. Doğuştan alın açıklığı bulunan kişiler veya daha sonradan gelişen bu durumların engellemek ve daha karizmatik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri bu yöntem, doğru şekilde uygulandığı taktirde, başarılı bir sonuç verebilir.

Bozuk alın çizgisinin düzelmesi için saç ekimi

Saç çizgisi, güzel görünüp görünmeyeceğini belirleyen en temel etkenlerden biridir. Bazen doğuştan bazen de sonradan gelişen bazı durumlar, erkeklerde ve kadınlarda alın çizgisinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu tip durumlarda genellikle başvurulan yöntem, saç ekimi yöntemidir. Geliştirilmiş teknikler sayesinde bu gibi problemler de ortadan kaldırılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Saç ekimi sonrasında ağrım olacak mı, Saç ekimi ağrıların oluşma nedeni nedir?

Saç ekimi yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Estetik bir görünüm kazanmak için uygulanan saç ekimi, ciddiyet gerektiren bir işlemdir. Öncelikle alanında başarılı olan bir hastane veya saç ekim merkezinin tespit edilmesi ve operasyonu gerçekleştirecek uzmanın alanında bilinirlik kazanmış olmasına dikkat etmek gerekir. Bundan sonrası ise uzman doktorun verdiği önerileri dikkate alarak hareket etmektir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Önceki İçerikSaç ekimi acı verir mi?
Sonraki İçerikSGK saç ekimi ücretini karşılar mı?
Sacbakimi.co için editörlük yapıyorum. Kadın ve erkeklerin en temel bakımlarından olan saç bakımıyla ilgili en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için buradayım :) Saç bakımının yanı sıra diğer güzellik sırları ve doğal kürlerle sizlerle olacağım. Beklemede kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here