Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

0
131
Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Saçlarına yeniden kavuşmak isteyenler, saç ekimi yaptırırlar. Ancak en çok merak ettikleri konu, saç ekimi ne zaman yapılmalı? sorusudur.

Saç ekimi, düşen fiyatların da etkisi ile son dönemlerde çok fazlasıyla yapılan bir işlem haline geldi. Kellik probleminden doğal yöntemlerle kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği saç ekimi, zamanlama konusunda herhangi bir kısıtlamanın olmaması sayesinde, maddi açıdan ve psikolojik olarak kendini hazır hissedenlerin, istedikleri zaman saç ekimi yaptırabilmelerini sağlıyor.

Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Zaman zaman bazı haber kaynaklarında veya internet sitelerinde, “saç ekimi ne zaman yapılmalı?” sorusuna farklı dönemlerin söylendiğine dair yazıları görmek mümkündür. Bazı saç ekim merkezleri de saç ekimi için başvuruda bulunan kişiye farklı bir dönemde gelmesini söyleyebiliyorlar. Aslında bunun tek nedeni, saç ekim merkezinin gidildiği anda yoğun olmasından kaynaklanmaktadır. Bir de farklı bir görüş ise saçların güneş görmesi gerektiği konusudur. Bu şekilde düşünen saç ekim uzmanları, yazın güneş enerjisinin yeterince alındıktan sonra sonbaharda saç ekiminin daha doğru olacağını söylüyorlar. Fakat işin uzmanlarına göre saç ekimi için herhangi bir zaman belirlemek doğru değildir.

Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Saç ekimini kimler yaptırabilir?

Estetik bir görünüm kazanmak, dökülen saçları yeniden kazanmak ve kaybedilen karizmaya yeniden sahip olabilmek için saç ekimi yaptırmak bir anlamda zorunludur. Ancak bu işlem için herkesin uygun olduğunu söylemeden önce düşünmek gerekir. Genetik yapıdan dolayı saçları dökülenler, herhangi bir hastalığa bağlı olarak saç dökülmesi yaşayanlar, stresten dolayı saçları dökülenler, saç ekimi için uygu kişilerdir. Fakat buna karşın kemoterapi ve saç dökülmelerine neden olan diğer tedavi yöntemlerine maruz kalmış kişilerin maalesef saç ekimi yaptırmaları mümkün değildir. Saç ekimi yaptırılırken dönor bölge seçilir ve saç kökleri seçilen bu bölgeden alınır. Ancak tedavi sonrası saç dökülmesi yaşayan kişilerde genellikle saç köklerinin alınabileceği bir yerin olmaması, saç ekimi için uygun olmamalarını etkilemektedir.

İlginizi Çekebilir  FUE saç ekim yöntemi nedir?

Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Dönor nereden alınır?

Yukarıda kemoterapi görmüş veya diğer tedavilerden birini gördüğü için saçlarını tamamen kaybeden insanların saç ekimi yaptıramayacaklarından söz ettik. Aslında normal şartlarda, bacak kıllarından, sırt kıllarından veya göğüs kıllarından da dönor alınarak saç ekimi gerçekleştirilebiliyor. Fakat tedavi görmüş insanların genel olarak tüm vücutlarındaki kıllar döküldüğü için saç ekimi gerçekleştirilemiyor. Bunun haricinde farklı bir hastalıktan dolayı saçlarını tamamen kaybeden biri, saydığımız bu bölgelerden alınan greftlerle de saçlarına kavuşabilir.

Saç ekim için en doğru zaman

Yukarıda saç ekimi için herhangi bir mevsim şartının olmadığından söz ettik. Fakat kişinin saç dökülmesini burada göz ardı etmemek gerekir. Mesela yeni dökülmeye başlamış saçların ekilmesi çok doğru değildir. Saç ekimi gerçekleşse bile saç dökülmesi durmadığı için ekilen saçlar da dökülecektir. Bu yüzden saç ekimi için en doğru zaman, saç dökülmelerinin durduğu dönemdir demek daha doğru olacaktır.

Saç ekimi ne zaman yapılmalı?

Saç dökülmeleri, genç yaşlardan itibaren başlar. Genetik yatkınlık durumu söz konusu ise genellikle 25 yaşından sonra dökülmeye başlar ve 30’lu yaşlardan sonra dökülmeler ya tamamen durur ya da seyrelmeye başlar. “Saç ekimi ne zaman yapılmalı?” sorusuna verilebilecek en doğru yanıt da belki de 30’lu yaşlardan sonra cevabı olacaktır. Ancak bu kişiden kişiye göre değiştiği için tam olarak saç dökülmelerinin durduğu dönemde saç ekimi yaptırmak daha doğrudur demek yerinde bir cevap olacaktır.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here