Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

0
91
Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler, en az sonrası kadar önemlidir. Bu yazımızda bu konuya dair önemli bilgiler vereceğiz. 

Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için geliştirilmiş tekniklerin bulunması, kellik probleminden kısa sürede kurtulmayı sağlıyor. Fakat saç ekimi, dikkat gerektiren bir işlemdir.  İşinde uzman olmayan bir doktora yaptırdığınızda veya saç ekim merkezinin hijyeninin yeterli olmaması durumunda, sağlıklı sonuç elde etmeniz çok güç hale gelir. Bu yazımızda, saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler hakkında önemli bilgiler vererek daha başarılı sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacağız.

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler kadar öncesinde bilinmesi gerekenler de önemlidir. Her ne kadar günümüz teknikleri başarılı sonuçlar verse de dikkatli bir seçim yapılmadığında, alanında referansı çok olan ve güvenilir bir saç ekim merkezinden yaptırılmadığında, sonuçlar beklentileri karşılamayacak kadar kötü olabilmektedir. Bu yüzden saç ekim işinin profesyonel bir şekilde tamamlanabilmesi için öncesinden bilinmesi gerekenlere dikkat etmek elzemdir.

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, sağlıklı saç köklerinin alınarak dökülmenin olduğu bölgeye ekilmesi işlemine denir. İşin kısa ve öz tanımı bu şekildedir. Fakat anlatıldığı gibi basite alınabilecek bir işlem olmadığını bilmek gerekir. Çünkü dönor bölgeden alınan saç kökleri dikkatli bir şekilde alınmadığında veya ekim yapılacak bölge üzerinde doğru şekilde çalışılmadığında, saçların doğal görünümden oldukça uzak bir hale gelmesi işten bile sayılmaz. Bu yüzden saç ekimi için başarılı bir kliniği tercih etmek önemlidir. Peki, saç ekiminden önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

İlginizi Çekebilir  Saç ekimi sonrasında ağrım olacak mı, Saç ekimi ağrıların oluşma nedeni nedir?

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saç ekimini gerçekleştirecek hastanenin önemi

Son dönemlerde saç ekim merkezlerinin sayısının artması ile birlikte fiyatlarda da düşüşler yaşanmaya başladı. Bu durum, her ne kadar saç ektirmek isteyenler için güzel bir gelişme olarak değerlendirilse de sayının çok olması bir anlamda daha fazla dikkat ettirmeyi gerektirir. Özellikle de başarılı olmayan bir saç ekim merkezi ile kesinlikle çalışılmaması gerekir.

Saç ekimi gerçekleştirecek uzmanın önemi

Her alanında başarılı uzmanları vardır ve bir işte başarılı sonuçlara ulaşabilmenin en temel yollarından biri de işi yapacak kişinin alanında bilinir ve güvenilir olmasıdır. Son zamanlarda saç ekimi üzerine artan merkezlerin ve uzmanların olması, fiyatları da etkilediği için gelişi güzel tercih yapılmasını etkiliyor. Ancak saç ekimi gerçekleştirecek kişinin bu alanda ne kadar başarılı olduğuna dikkat etmek gerekir.

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saç ekiminden önce yapılması gerekenler

Yukarıda açıkladığımız iki önemli madde konusunda herhangi bir sorun yoksa saç ekiminden önce yapılması gerekenler hakkında vereceğimiz bilgilere geçebiliriz. Bu bilgiler, en az saç ekiminden sonra dikkat edilmesi ve yapılması gerekenler kadar önemlidir.

  • Saç ekimi yaptıracak kişinin operasyondan en az 1 hafta önce alkol alıyorsa bırakması gerekir.
  • Operasyondan 1 hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar ve aspirin kullanımının bırakılması gerekir.
  • Saç ekimi için gidileceği gün saçlara jöle, sprey gibi saç şekillendiriciler sürülmemelidir.
  • Saç ekimi operasyonuna gidilmeden önce kişinin kullandığı; şeker, tansiyon, kalp ilaçları gibi daimi ilaçları varsa mutlaka doktora bildirmesi gerekir.
  • Operasyona giderken saçların mutlaka yıkanmış olması gerekir.
  • Saç ekimi yaptıracak kişinin sigara kullanımını da en az 1 hafta öncesinden bırakması gerekir.
  • Saç ekiminin yapılmasından 1 gün öncesinde kafeinli içeceklerin içilmemesi gerekir.

Yukarıda saydığımız konulara dikkat edildiğinde, saç ekimi daha başarılı sonuçlarla sonuçlanabilir. Bunlar haricinde operasyonu uygulayacak doktorun önerdiği şeyler varsa bunlara da mutlaka uyarak hareket edilmesi gerektiğini unutmamanız gerekir. Saç ekimi, ciddi bir operasyon olup güvenmediğiniz veya bilmediğiniz bir saç ekim merkezinden işlem yapmamanız gerektiğini de unutmayın.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Önceki İçerikSakaldan saç ekimi nasıl yapılır?
Sonraki İçerikSaç dökülmesine ne iyi gelir?
Sacbakimi.co için editörlük yapıyorum. Kadın ve erkeklerin en temel bakımlarından olan saç bakımıyla ilgili en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için buradayım :) Saç bakımının yanı sıra diğer güzellik sırları ve doğal kürlerle sizlerle olacağım. Beklemede kalın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here