SGK saç ekimi ücretini karşılar mı?

0
75
SGK saç ekimi ücretini karşılar mı?

Saç ekimi ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri de SGK saç ekimi ücretini karşılar mı sorusudur.

Kellik problemi yaşayanların ilk olarak başvurdukları yöntem, saç ekimidir. Ancak saç ekimi konusunda bazı sorular sık sorulan sorular arasına giriyor. Özellikle de “SGK saç ekimi ücretini karşılar mı?” sorusu, en çok sorulan ve cevabı en çok merak edilen konulardan biridir. Bu yazımızda, buna dair geniş detaylara yer vererek merak ettiklerinize cevap vereceğiz.

SGK saç ekimi ücretini karşılar mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Emekli Sandığı ve Bağkur, yeni düzenlemelere göre estetik operasyonlarda giderlerin bir bölümünü karşılamamaktadır, fakat özel sigortalar, hastanelerle olan özel anlaşmaları ve eklenen yeni yasalara göre estetik operasyonların ve saç ekimi gibi işlemlerin parasının bir bölümünü karşılamaktadır.

Devlet hastanelerinde saç ekimi yapılıyor mu?

Devlet hastanelerinde yapılan bazı yenilikler ve düzenlemeler sayesinde, estetik operasyonların bir bölümü gerçekleştirilmektedir. 2015 yılından sonra her şehirde olmasa da bazı şehirlerin devlet hastanelerinde, implant diş tedavisi, saç ekimi, burun estetiği gibi bazı özel estetik operasyonlar yapılmaktadır. Ancak bu işlemlerin bedelini SGK, Bağkur veya Emekli Sandığı gibi kurumlar, tamamını karşılamazlar.

Devlet hastanelerinde saç ekimi de aynı şekilde her hastanede olmasa da bazı belli hastanelerde yapılabilmektedir. Bunun nedeni, saç dökülmesi veya diğer adıyla kelliğin psikolojik sorunlara neden olmasından kaynaklanmaktadır. Kişinin rahatsızlığını gidermek ve dökülen saçlarının yeniden çıkmasını sağlamak amacıyla devlet hastanelerinin bazılarında saç ekimi gerçekleştiriliyor. Fakat randevu sistemi olduğu için bu konuda erken sürede beklentilerinizi karşılamayacağınızı unutmamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  2020 yılı güncel saç ekimi fiyatları ne kadar?

SGK saç ekimi ücretini karşılar mı?

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, dökülen saçların yerine genellikle ense bölgesinden alınan sağlıklı saçların dökülen bölgeye ekilmesine denir. Bu işlem, 90’lı yıllardan bu yana uygulanan bir işlem olsa da 2000’li yıllardan sonra saç ekimi merkezlerinin aktif bir şekilde kullanmaya başladıkları FUE yöntemi ile saç ekiminden sonra daha aktif bir şekilde yayılmaya başladı.

FUE yöntemi ile saç ekimi nedir?

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), doğal saçlara sahip olmak isteyenlerin en çok başvurdukları yöntemdir. Bu yöntem, ense bölgesinden greftlerin alınarak dökülen bölgelere eklenmesi işlemidir. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre hem daha kısa sürede saç ekimi işlemini tamamlaması hem de daha doğal bir görünüm kazandırmasından dolayı daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here