FUE saç ekim yöntemi nedir?

0
144
FUE saç ekim yöntemi nedir?

FUE saç ekim yöntemi, son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemdir. Peki, nedir, nasıl yapılır? İşte cevapları…

Saç ekim yöntemleri arasında son dönemlerde daha geliştirilerek kullanılmaya başlanan FUE saç ekim yöntemi, daha modern uygulamalar ve teknikler kullanılarak saç ekimi gerçekleştiren bir yöntemdir. Peki, FUE saç ekim yöntemi nedir, FUE saç ekim yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır? İşte detaylar…

“Foliküler Ünite Ekstraksiyonu” veya kısa adı ile FUE, lokal anestezi altında, saç köklerinin (greft) uygun bölgeden özel uçlu mikro motorlarla alınarak tek tek saç alanlarda ekilmesi yöntemidir. Bu yöntem, daha önce kullanılan ve bazı durumlarda hâlâ kullanılmaya devam eden FUT saç ekim yönteminden çok daha pratik ve ağrısı daha azdır.

FUE saç ekim yöntemi nedir?

FUE saç ekim yöntemi nedir?

Saç ekimi, son dönemlerde artan bir hızla devam eden en etkili yöntem olmaya devam ediyor. Yaklaşık 20 yıldan bu yana kellik problemlerine karşı etkili bir çözüm yöntemi olarak kullanılan saç ekimi, daha önceki dönemlerde hem daha ağrılı idi hem de cerrahi operasyon gerektirdiği için iyileşme süreci de daha uzun sürelere yayılabiliyordu. Fakat günümüzün modern saç ekim yöntemi haline gelen FUE saç ekim yöntemi, herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmediği için lokal anestezi altında yapılıyor ve kısa sürede kişiler saçlarına yeniden kavuşmanın sevincini yaşayabiliyorlar.

FUE yöntemi ile saç ekimi yapılmadan önce dönor bölge tespiti yapılır. Genellikle saç greftlerinin alınacağı dönor bölge, ense bölümüdür, çünkü bu bölgedeki saçlar, dökülmeye karşı daha dayanıklıdır. Foliköl çıkartma işleminden önce dönor alanındaki saçlar kesilerek 1 mm olacak şekilde kısaltılır. Bu işlemler yapılmadan önce hastanın herhangi bir şekilde ağrı hissetmemesi için hem dönör bölgeye hem de saç ekimi yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

İlginizi Çekebilir  Doğal saç ekimi nasıl yapılır?

FUE saç ekim yöntemi nedir?

Yukarıdaki işlemlerden sonra, saç kıllarının çekilmesi için mikro uçlu motor kullanılır. Mikro uçlu motor, öncelikle alınacak saç kılını ortalayacak şekilde ayarlanır ve ardından saç çıkış yönüne göre saçı, bölgeden alır. Bu işlem ile alınan kıl folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte silindirik biçimde alınmış olur. Mikro uçlu motorun kullanılması sayesinde, saç ekim süreci ve iyileşme süreci daha hızlı ilerlemektedir. Çünkü bu yöntem sayesinde alınan kıllar zarar görmüyor ve bu da daha erken sürede saç ekiminin gerçekleştirilmesine zemin hazırlıyor.

FUE saç ekim yöntemi nedir?

FUE saç ekimi yönteminin özellikleri nelerdir?

Geliştirilmiş bir saç ekim yöntemi olan FUE yöntemi, sağladığı avantajları ve sunduğu özellikleri sayesinde daha fazla tercih edilmektedir. Peki, FUE özellikleri nelerdir?

  • FUE yöntemi ile greftler alınırken doku alınmaz, sadece ilgili kök hücresi üzerinde işlem yapılır.
  • Saç alınan bölgede, herhangi bir kesi ve dikiş işlemi uygulanmaz.
  • FUE yöntemi ile enseden alınan saç kökleri, sadece saç için kullanılmaz aynı zamanda kaş ve sakal bölgesinde de kullanılır.
  • Bir seansta ortalama 4000-6000 greft alınabilir.
  • Elde edilen kök sayısına göre saçtaki açıklığa göre ortalama 50-60 saç kökünün ekilmesine olanak verir.
  • FUE yöntemi ile saç ekimi, diğer yöntemlere göre ağrısızdır.
  • FUE yöntemi ile ekilen saçlar, 1. Aydan sonra “şok dökülme” denen durumla karşılaşır ancak bu dökülme geçicidir.
  • Saç ekiminden sonraki 6. Aydan sonra saçlar gözle görülür şekilde fark edilmeye başlar.
  • Daha doğal saç görünümüne kavuşmayı sağlar.
FUE yöntemi ile saç ekimi fiyatları

Saç ekim fiyatları, alınan greftlere göre belirlenmektedir. Ancak bununla birlikte operasyonun gerçekleştirildiği hastanenin konumu, hastanenin markası ve operasyonu gerçekleştiren uzman doktora göre de fiyatlar değişebilmektedir. İnternette saç ekim fiyatları ile ilgili verilen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını, net fiyatları öğrenmek için ön muayenenin yapılması gerektiğini unutmayın.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here