Bir Türlü Çözüm Bulamıyor musunuz? İşte Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem!

0
208
Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem
Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

Saç dökülmesi, her kadın ve erkekte oluşabilen bir durumdur. Buna karşın günümüz alternatif ve modern tıp dünyasında geliştirilmiş onca yöntem bulunmaktadır. Ancak bunların hiçbiri ne fiyat olarak ne de sonuç olarak sizi etkilemiyor veya inandırmıyorsa bu yazımızda sizlere sunacağımız saç dökülmesinden kurtaracak 10 doğal yöntem, tam size göre…

Saç dökülmesinin nedenleri, her kişide farklıdır. Kalıtsal sorunlar, mantar, yanlış beslenme, yanlış uygulanan diyetler, hızlı kilo verme gibi durumlar, saç dökülmesinde etkili olan nedenler arasında yer almaktadır. Genel olarak kadınlarda ve erkeklerde herhangi bir hastalık söz konusu değilse yani doğal bir saç dökülmesi sorunu ise uygulayacağınız doğal bazı yöntemlerle bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Bu yazımızda, sizi saç dökülmesinden kurtaracak 10 doğal yöntem hakkında bilgilendireceğiz…

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Saç dökülmesinin en büyük nedenlerinden biri kan dolaşımının yavaşlamasıdır. Bu sorunun önüne geçebilmek için uygulayacağınız doğal yöntem çok basit. Temiz saçlara zeytinyağı ile veya hindistancevizi yağı ile masaj uygulayın. Bu işlemi yaklaşık 10 dakika kadar devam ettirdikten sonra saçlarınıza ılık suyla yeniden masaj yapın. Ilık su, kan dolaşımını tetikler ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda saçlarınızın da daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Alternatif tıp dünyasında saç dökülmesine karşı en çok kullanılan yöntemlerden biri de alma yağı ile masaj uygulamaktır. Alma parçaları ile kremsi şekilde olan hindistancevizi yağını karıştırarak bir kıvam haline gelmesini sağlayın. Daha sonra saç köklerinden saç uçlarına doğru yaklaşık 15 dakika kadar masaj yapın ve bone yardımı ile kapatarak sabaha kadar bekletin. Alma yağı, saç uzamasına, kaşıntı, kepek oluşumu ve dökülme gibi problemlere karşı etkili bir koruma gücüne sahiptir.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Birçok insanın yaşadığı saç dökülmesine karşı doğal yöntemlerden biri de kokulu sardunya yaprağıdır. Sardunya yaprağı; güçsüz ve kırılgan saçların onarılmasına yardımcı olan bir bitki olup aktarlardan bulabilirsiniz. Birkaç sardunya yaprağını bir kaba koyun ve 30 dakika kadar kaynayan suda bekleterek beyaz hale gelmesini bekleyin. Daha sonra yaprakları süzün ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra elde ettiğiniz sardunya suyu ile saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 defa uygulamanız neticesinde saç dökülmesini başarılı bir şekilde engelleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bakımsız Görüntüden Sıkıldınız mı? İşte Saç Kırıklarının Nedenleri ve Çözümü

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Her evde mutlaka bulunan marul, saç dökülmesine karşı en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Pazardan satın aldığınız bir demet marulu püre haline getirdikten sonra taze sıkılmış ıspanak suyunu ilave edin. Daha sonra mikser yardımı ile iki karışımı iyice karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Saç derisi ve saç köklerine uygulayabileceğiniz bu su sayesinde, saç dökülmesi sorununun önüne geçebilirsiniz.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Dökülen saçları geri getirmek için başvurulan doğal yöntemlerden biri de biberiye dallarıdır. Bir miktar biberiye dallarını kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatın ve daha sonra soğumaya bırakın. Temiz saçlarınıza durulamada kullanabileceğiniz bu suyu günlük kullanmaya dikkat ederseniz, saçlarınızda dökülmelerin durduğunu göreceksiniz.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Saçlarınızı yeniden kazanmak için onca para vermek yerine saç dökülmesini engelleyerek yöntemlere başvurmanız elbette daha akıllıca olacaktır. Alternatif tıp dünyasında sık kullanılan yöntemlerden biri olan Horozibiği çiçeği (yabani kadife çiçeği), incelen ve kırılan saçları destekleyici özelliği ile bilinmektedir. Horozibiği öz suyunu elde etmek için meyve sıkacağı kullanabilirsiniz. Ancak bunda dikkat etmeniz gereken şey, günlük olarak taze su elde etmeniz gerekmektedir. Elde ettiğiniz suyu saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınızda, kısa sürede saçlarınızda dökülmelerin durduğunu göreceksiniz.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Saç millerinin kırılmasını engelleyen, saçlara parlaklık ve hacim kazandıran kına da sizi saç dökülmesinden kurtaracak 10 etkili yöntemden biridir. Hintli kadınlar, kınadan elde edilmiş ilaçları sık kullanırlar ve gerçekten de Hintli kadınların saçları son derece güzeldir. Kına içeren doğal saç ürünlerini kullanarak saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

  1. Yöntem

Havuç suyu ile birlikte kullanılan yonca suyu, serinletici özelliği ile bilinir. Bunun yanında saç dökülmesini ve yeni saçların oluşmasını da sağlayan yonca suyu ile saçlarınıza bakım yaptığınızda, saçlarınızda oluşan dökülmelerin önüne geçebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler olmaya başlayan yonca suyu, alternatif tıp uzmanlarının saç dökülmesine karşı geliştirdikleri doğal yöntemlerden biridir.

İlginizi Çekebilir  Doğru Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 6 Adımda Doğru Saç Bakımı

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

 

  1. Yöntem

Saç foliküllerini güçlendiren, saç oluşumunu destekleyen ve her evde mutlaka bulunan soğanın saç dökülmesini engellemek için en sık kullanılan doğal yöntemlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Meyve sıkacağı ile elde edeceğiniz soğan suyunu banyo yapmadan önce saçlarınıza masaj yaparak 1 saat kadar uygulayın. Daha sonra saçlarınızı hafif şampuan ile yıkayın. Kısa sürede saç dökülmelerinin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

 

  1. Yöntem

Saçları güçlendirici ve yumuşatıcı özelliği bulunan hindistancevizi sütü, saçlarınızın dökülmesine de engel olacaktır. Saç dökülmesine bir türlü çözüm bulamayanlar için önerilebilecek bu yöntemi düzenli şekilde kullandığınızda, mutlaka sonuç alacaksınız. Taze veya konserve halinde olan hindistancevizi sütünü saçlarınıza yarım saat kadar masaj yaparak uygulayın. Sabaha bırakarak veya birkaç saat sonrasında hafif şampuan yardımı ile saçlarınızı yıkayın ve etkili sonuçları görün.

Sizi Saç Dökülmesinden Kurtaracak 10 Doğal Yöntem

Not: Yukarıda sizi saç dökülmesinden kurtaracak 10 doğal yöntem hakkında bilgi verdik. Ancak bu bilgilendirmeler ve verdiğimiz yöntemler, genel anlamda saç dökülmesini önlemek için kullanılacak yöntemlerdir. Saç dökülmesi nedenlerinin kişiden kişiye değiştiğini bilmeniz ve doğru bir tedavi yöntemi için mutlaka doktorunuzdan destek almanız gerektiğini unutmayın.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here