Ekilen saçlar doğal görünür mü?

0
99
Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Saç ekimi, son dönemlerde artan bir taleple kendini göstermeye başladı. Kellik problemi, ülkemizde ve dünyada en çok görülen, doğal bir fonksiyondur.

Neyse ki saç ekimi gibi bir işlemin olması, bu tip sorunlara karşı etkili çözümler sunuyor. Peki, ekilen saçlar doğal görünür mü, ekilen saçların doğal görünmesi için nelere dikkat etmek gerekir?

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Her insan saçlarının doğal görünmesini ister. Bunun için genellikle saç bakım ürünleri veya saç düzleştiriciler veya saça şekil veren diğer ürünler kullanılırken daha çok doğal olanlardan yana tercih yapılır. Aynı durum, saç ekimi için de geçerlidir. Saç ekiminden sonra saçların doğal görünmesini elbette herkes ister. Peki, bu durumu etkileyen faktörler nelerdir?

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Saç ekimi, kişiden kişiye göre değişen süreçlerde tamamlanabilen bir işlemdir. Genellikle FUE tekniği kullanılarak saç ekimi gerçekleştirildiği için ortalama olarak 5 gün içerisinde operasyon tamamlanır. Tam olarak saçların kendine gelmesi ise yine kişisel veya cerrahi operasyonu gerçekleştiren doktora bağlı olarak 1 yıl kadar sürebilmektedir. Ekilen saçların doğal görünmesi ise tamamen doktora bağlı bir durumdur. Eğer doğru şekilde ekilmiş ve saç tarama yönü doğru şekilde belirlenmişse elbette doğal bir görünüm elde edilir. Yani saç ekim işleminin doğru şekilde planlanmış olması, saçın doğal çıkış yönü, ön saç çizgisi ve ekilen saçların yoğunluğu gibi faktörler, ekilen saçların doğal görünüp görünmeyeceğinde önemli rol oynar.

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Doğal saçlar için en iyi yöntem: DHI Saç Ekimi

Saç ekiminde daha önce kullanılan ve yaygın olan teknik FUT tekniği idi. FUT tekniği ile saç ekimi, süre olarak bazen çok fazla uzayabilmektedir. Bazen 5-6 ayda bir seansın uygulanabilmesi, sürecin 2-3 yıl kadar uzamasını bile etkilemekte idi. Daha sonra geliştirilen FUE yöntemi ise 5 gün gibi kısa bir sürede saçların ekilmesine olanak sağlıyordu. FUE saç ekim tekniğinin daha geliştirilmiş bir hali olarak günümüzde en çok tercih edilen DHI saç ekimi ise bu alanda son nokta olarak kabul edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

DHI saç ekimi için de yine FUE tekniğinde olduğu gibi enseden alınan greftler, dökülen bölgeye tek tek eklenir. Bu işlemi yaparken saç ekiminin doğru şekilde planlanmış olması, saçın doğal çıkış yönü, ön saç çizgisi ve ekilen saçların yoğunluğu gibi faktörler, saçların doğal görünüp görünmeyeceğini belirleyen noktalardır.

Saçların doğal görünmesi, saç tipine de bağlıdır

Bazen, saç ekimi yaptıran kişiler saçlarının doğal görünmediğinden yakınırlar. Aslında uzman doktor yukarıda bahsettiğimiz saç ekiminin doğru şekilde planlanmış olması, saçın doğal çıkış yönü, ön saç çizgisi ve ekilen saçların yoğunluğu gibi faktörlere dikkat etmesine rağmen, saçlar doğal bir görünüme kavuşmayabiliyor. Bunun nedeni, saç tipidir. Mesela düz saçlı kişilerin saç ekimi sonrasında doğal görünüme kavuşmaları çok daha rahat iken kıvırcık saçlılarda bu oran daha düşüktür. Yani saç tipi, doğal görünmesi konusunda önemli bir faktördür.

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Ön saç çizgisi, doğal görünüm açısından önemlidir

Her insanın saç tipi farklıdır ve bu farklılık, ön saç çizgisi için de geçerlidir. Saçlar, alın bölgesinden itibaren yoğun şekilde tepe bölgesine ulaşmaz. Önler daha seyrek olur, tepeye doğru gidildikçe yoğunluğu artar. Dolayısıyla saç ekimi operasyonunu gerçekleştiren uzmanın bu konuda dikkatli olması gerekmektedir. Yani ön saç çizgisini doğru şekilde ayarlayıp ayarlamaması, saç ekiminde doğal görünüp oluşup oluşmayacağında önemli bir rol oynar.

Ekilen saçlar doğal görünür mü?

Saç ekimi nasıl yapılmalıdır?

Kellik problemi yaşayan insanların en sık başvurdukları yöntemlerden olan saç ekimi, son zamanların en trend işlemlerinden biri haline geldi. Ancak saç ekimi yaptırmadan önce, gideceğiniz saç ekim merkezi hakkında ve operasyonu gerçekleştirecek doktor hakkında net bilgilere sahip olmanız gerekir. Çünkü doğru planlanmamış bir saç ekimi, kesinlikle beklentileri karşılamaz. İşin özünde, saç ekimi, kişiye özel planlanması gerekir. Bunun için günümüzün geliştirilen 3D tasarım cihazları kullanılmaktadır. Biraz da doktor ile kişinin göstereceği özen sayesinde, ekilen saçlar daha doğal görünebilir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here