Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

0
83
Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

Saç ekiminin başarısını arttıran ek olanaklar, dikkatli bir şekilde incelenip uygulandığında, saç ekim operasyonu daha başarılı sonuçlar verir.

Son dönemlerde kendinden daha sık söz ettirmeye başlayan ve Türkiye’deki saç ekim merkezlerinin yürüttüğü başarılı çalışmaların sayısının artmasından dolayı, yurtdışından Türkiye’ye gelerek saç ekimi yaptırmak isteyenlerin sayısı oldukça artmaya devam ediyor. Peki, saç ekiminin başarısını arttıran ek olanaklar nelerdir, ideal bir saç ekimi nasıl olmalıdır?

Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

Saç ekimi, sağlıklı saç kıl köklerinin alınarak dökülen bölgeye ekilmesi işlemine verilen isimdir. Geliştirilen tıp dünyasında buna yönelik uygulanan yeni yöntemler sayesinde eskisine göre hem daha sağlıklı sonuçlar alınabilmekte hem de operasyon süreleri daha da kısa sürelere indirgenebilmektedir. Ama önemli olan şey, saç ekiminde dikkat edilmesi ve sonuçların beklentileri karşılayabilmesidir. Peki, bunun oluşabilmesi için gerekli olan şeyler nelerdir ve dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Saç ekimi nasıl olmalıdır?

Kellik problemi, erkekler arasında özellikle yaygın olarak görülen bir durumdur. Herhangi bir hastalığa bağlı olarak gerçekleşebildiği gibi daha çok kalıtsal durumlardan dolayı meydana gelen kellik problemi, günümüz şartlarında artık bir problem değil, düşük fiyatlarla saç ekimi gerçekleştirilmesi, bu tip sorunları yaşayanların yüzünü güldürüyor. Ancak saç ekiminin doğru şekilde yapılması, operasyonun titizlik içerisinde gerçekleştirilmesi sonuçların beklendiği gibi olmasını sağlar. Aksi halde saç ekimi gerçekleştirildikten sonra istenmeyen bir görünüm ile karşılaşılabilir, doğal saç görünümü gibi bir beklentinin boşa düşmesi durumu söz konusu olabilir. Bunun için saç ekimi yapılırken aşağıdaki kurallara uygun şekilde yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Saç Ekiminden Sonra İlk Yıkama Nasıl Yapılır?

Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

  • Sağlıklı saç köklerinin zarar görmemesi gerekir.
  • Saç ekimi gerçekleştirilen yerin sterilize edilmiş olması gerekir.
  • Saç yapısına uygun olmayan tekniklerin asla kullanılmaması gerekir.
  • Doğal saç görünümüne ulaşmak isteyenlerin sağlıklı bir araştırma yapması gerekir.
  • Saç ekiminden sonra doktorun önerilerinin ciddiyetle uygulanması gerekir.

Sağlıklı saç köklerinin zarar görmemesine dikkat

Saç ekimi operasyonu, eski dönemlere göre çok daha yüksek başarılarla sonuçlanabiliyor. Burada elbette kullanılan tekniklerin önemi büyüktür ama buna ek olarak saç köklerinin zarar görmeden işlem yapılması da önemli bir yere sahiptir. Saç köklerinin alındığı yere dikkat edilmeden alındığında, saçlar ekilse bile yeniden dökülmesi çok kolay olur. Bu yüzden analiz yapan doktorun bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir. Genellikle ense bölgesinden yani dökülmeye karşı daha dirençli olan bölgeden alınmasının nedeni de saç köklerinin sağlıklı olması ve zarar görme ihtimalinin daha düşük olmasıdır.

Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

Saç ekim merkezinin hijyenine dikkat

Saç ekimi, görüldüğü gibi basit bir işlem değildir. Her şeyden önce saç ekim merkezinin sterilize edilmiş olması son derece önemlidir. Operasyon esnasında ufak çaplı da olsa kabuklanmaya bağlı olarak enfeksiyon durumları oluşabilmektedir. Buna karşı hastane veya saç ekim merkezinin operasyon için ayırdığı bölgenin temizliğine ve hijyenine özel olarak ihtimam göstermesi gerekmektedir.

Saç yapısına uygun olmayan yöntemler kullanılmamalıdır

Saç ekiminin başarısını arttıran olanaklar arasında en çok dikkat edilmesi gereken şey, saç ekim tekniğidir. Günümüzde, FUE tekniği ve FUT tekniği en çok kullanılan tekniklerdir. Doğal saç ekimi için daha çok tercih edilen FUE tekniği, hem kısa sürede tamamlanabilen seanslarından dolayı hem de daha sağlıklı sonuçlar alındığından dolayı tercih edilmektedir. Ancak bazen kişilerin saç yapısı bu tekniğe uygun olmayabiliyor. Burada operasyonu gerçekleştirecek doktorun doğru bir karar vermesi son derece önemli bir konudur.

İlginizi Çekebilir  FUE saç ekim yöntemi nedir?

Saç Ekiminin Başarısını Arttıran Ek Olanaklar

Araştırmaların doğru yapılması gerekir

Saç ekim merkezi sayısı oldukça fazladır. Her ilde hatta ilçede mutlaka birkaç adres bulabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken en önemli şey, tercih ettiğiniz yerin nasıl bir yer olduğu ve operasyonu gerçekleştirecek kişilerin alanlarında ne kadar başarılı olduklarıdır. Bu konuya dikkat etmeden saç ekimi yaptırmak kesinlikle doğru sonuçlara ulaşmanızı engelleyecektir.

Doktorun önerilerine mutlaka uyun

Bazen saç ekimi yaptıran kişiler, işlemler bittikten sonra her şeyin tamamlandığı hissine kapılarak dikkatli hareket etmezler. Yıkama işlemi, verilen antibiyotikler, ağrı kesiciler vs. kullanılmadan çoğu zaman çöpe atılabiliyor. Aslında bu durum kesinlikle doğru değildir. Özellikle ilk 1 yıl boyunca doktorun söylediklerini harfiyen yerine getirmek ve böylelikle ekilen saçların sağlığını korumak gerekir. Aksi halde saç ekiminden beklenen sonuçların elde edilmesi çok zor olacaktır.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here