Saçlarınız dümdüz görünsün: Saçları düzleştiren 5 etkili formül

0
92
Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Saçlarınızın dümdüz görünmesini sağlayacak 5 etkili formül sayesinde maşa ve saç düzleştirici kullanmanıza gerek kalmayacak.

Saçlarının düz ve pürüzsüz görünmesini isteyenler, her sabah ilk olarak yaptıkları iş, maşa ya da diğer saç düzleştiricileri ellerine alarak işlem yapmalarıdır. Ama bu işlemler, zaman içinde saçların zarar görmesine neden olur, hatta daha da ileriye giderek saçların zayıflamasına neden olur. Tabi ki saçlarınızın düz kalmasını istemeniz en doğal hakkınız, biz de bu doğal hakkınızı koruma altına almanıza yardımcı olan ve saçlarınızın pürüzsüz düz görünmesini sağlayacak saç düzleştiren 5 etkili formül hakkında sizlere önemli ipuçları vereceğiz.

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Aşağıda, saçlarınızın düz ve aynı zamanda sağlıklı kalmasını sağlayacak 5 etkili yöntemden bahsedeceğiz, bunları uygulayarak, saçlarınızda istediğiniz güzelliği çok daha rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Duş sonrasında saçlarınızı yumuşatın

Saçların düz kalıp kalmayacağı aslında tamamen duş sonrasına bağlıdır. Duş aldıktan sonra saçlarınıza direkt olarak ısı vurarak saçlarınızın düzleşmesini sağlayabilirsiniz fakat bu, zaman içinde saçlarınızın hasar görmesine neden olacak. Bunun yerine, saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli iken saç kremi kullanmanız daha doğru olur. Sonrasında eğer illa kurutmak istiyorsanız, fön makinesini uzaktan tutarak saçlarınızı kurutabilirsiniz.

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Düzleştirici sprey kullanın

Saçların fazlasıyla ısıya maruz kalması, beraberinde bir takım sorunları da getirir. Mesela çok maşa veya diğer saç düzleştiricileri kullananlar, zaman içinde aynaya baktıklarında saç uçlarında çatallanmaların oluştuğunu görecekler. Bu durumdan korunmak ve aynı zamanda saçlarınızı pürüzsüz görünmesini sağlamak için düzleştirici sprey kullanabilirsiniz. Saçlarınız nemli iken spreyi orantılı bir şekilde saçlarınıza sıkın ve saçlarınızın açık kalmasına dikkat edin. Bu işlem sayesinde, düzleştirici kullanmanıza gerek kalmadan da saçlarınızın düz görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Saç maşası nasıl kullanılır?

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Tarak kullanmayı ihmal etmeyin

Çoğu kadın, işe geç kalmamak için sabah duş aldıktan sonra hemen eline saç kurutma makinesini alarak kurutur. Aslında bu çok yanlış bir şeydir. Uykunuzdan birazcık daha feragat ederek, saçlarınızı tarayın ve varsa kreminizi sürdükten sonra doğal halde kurumasını bekleyin. Bu şekilde yapmanız, saçlarınızın daha düz ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Saç bakım yağı uygulayın

Saçlarınızın düz ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlamak için illa da düzleştirici kullanmanız gerekmez. Bunun yerine saç bakım yağı da kullanabilirsiniz. Islak veya hafif nemli saçlar için özel olarak geliştirilen düzleştirici saç bakım yağı ile istediğiniz sonuca daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Birçok saç bakım markasının üretiminde olan bu ürün sayesinde, saçlarınız düz kalırken saçlarınıza ekstradan ısı vermenize gerek kalmayacak.

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Ertesi gün bakımı mutlaka uygulayın

Saçlarınızı düzenli şekilde taradığınızda ve akşamdan sürmeniz gereken saç bakım yağlarını kullandığınızda, sabah uyandığınızda da saçlarınızın güzel göründüğünü fark edeceksiniz. Saç bakımını doğru şekilde uygulayarak herhangi bir düzleştirici kullanmaya gerek kalmadan da gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Saçları düzleştiren 5 etkili formül

Bonus:

Saçlarınızda sağlıklı bir dokunuş ve pürüzsüz bir düzlük yakalamak istiyorsanız, kullandığınız saç bakım ürünlerinin kaliteli olmasına dikkat edin. Bazı ürünler, saç tipinize uygun olmayacağı için siz saçlarınıza iyi geldiğini düşünürken saçlarınıza istemeden zarar gelmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden seçtiğiniz ürünlerin saçlarınıza uygun olup olmadığını mutlaka soruşturun ve saç bakım uzmanınızdan mutlaka kullanacağınız ürünlerle ilgili bilgi edinin.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here