Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

0
99
Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?
Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

Saç ekimi, son dönemlerin en popüler işlemlerinden biri haline gelmişken, saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması olmadığını söylemek gerekir.

Erken yaşta kimse saçlarını kaybetmek istemez. Elbette saç dökülmesine karşı geliştirilen saç ekimi operasyonunun olması güzel bir gelişme olsa da saçlara erken dönemde zaman ayırmak ve özen göstermek, saç dökülmesi problemlerini önlemenin en etkili yoludur. Ama buna karşın bazen genetik yapıdan dolayı bazen de bazı hastalıklardan dolayı saç dökülmesi erken yaşta meydana gelebiliyor. Tabi ki saç ekimi için belirli bir yaş sınırı yoktur, 20-65 yaş arasındaki her insan saç ekimi operasyonu gerçekleştirebilir.

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

Saç dökülmesi nasıl anlaşılır?

Uzmanlar, saç dökülmesi ile ilgili açıklama yaparken, günde 50-100 saç teli arasındaki dökülmelerin normal olduğunu belirtmektedir. Ancak rakam bunun üzerine çıkıyorsa, dikkatli olunmasında fayda vardır. Saç dökülmesi, erkeklerde önden arkaya doğru başlar, kadınlarda ise tepeden enseye doğru ve yanlara doğru başlar. Erkeklerde alın kısmının üst yerinden başlayan saç dökülmesi, belirttiğimiz gibi günlük 100 kılın üzerinde olduğunda başlar ve bu da ilerleyeceğinin habercisidir.

Saç ekim fiyatları yüksek mi?

Genellikle insanlar saç ekimi yaptırmadan önce fiyat araştırması yaparlar ve bu araştırmayı daha çok internet üzerinden gerçekleştirirler ama internet üzerinden yapılan araştırmaların doğru olmadığını, fiyat bilgisi veren kişilerin isen gayri yasal bir iş yaptıklarını bilmek gerekir. Çünkü internet sitelerinde saç ekim fiyatları vermek yasaktır. Bu nedenle doğru bilgi almak için yapılması gereken en doğru şey, bir saç ekimi merkezi ile görüşerek fiyat almak ve daha sonra başka yerlerden de fiyat alarak doğru rakamlara ulaşmaktır.

İlginizi Çekebilir  Saç ekimi sonrasında ağrım olacak mı, Saç ekimi ağrıların oluşma nedeni nedir?

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

Saç ekimi nasıl yapılır?

Son dönemlerde çok fazlasıyla talep edilmeye başlanan saç ekimi, geliştirilen teknikler sayesinde daha iyi sonuçlar veriyor. Fakat saç ekimi gerçekleştirilirken dikkatli olunmasında fayda vardır, çünkü doğru sonuçların alınabilmesi için kullanılan teknik kadar, işlemi uygulayacak doktorun da başarılı olması gerekir.

Saç ekimi, iki farklı teknik ile gerçekleştirilir. Bunlar;

  • FUT tekniği
  • FUE tekniği

FUT tekniği

Daha önceki dönemlerde daha sık kullanılan bu teknik, bazı saç tiplerinde hâlâ kullanılmaktadır. FUT tekniği ile saç ekimi için kişinin ense bölgesinden yani dökülmeye karşı daha dirençli olan bölgeden, pencere şeklinde saç köklerinin alınması ile dökülme olan bölgeye ekilmesi ile gerçekleştirilen işlemdir. Bu işlem, saç ektirecek kişinin saçlarına göre 6 ay da sürebilmektedir.

Saç ekimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır?

FUE tekniği

Doğal saç görünümü için daha çok tercih edilen FUE tekniği ile saç ekimi, günümüzde en sık kullanılan tekniktir. Bunda da aynı şekilde kişinin ense bölgesinden alınan saç kökleri, dökülen bölgeye eklenmektedir. Ancak bunda farklı olan şey, saç kökleri tek tek eklenir ve bu yöntem ile üst üste 4 seans uygulanabilmektedir. Bundan sonrası ise kontrollerin yapılması ile devam eder.

Saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi için yaş sınırlaması yoktur, fakat saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler, önemli konulardır. Daha önceki yazımızda bununla ilgili geniş bir açıklamaya yer vermiştik.  Ancak genel olarak bir tekrara yer verecek olursak;

  • Saç ekim merkezinin temiz olmasına dikkat etmek,
  • Saç ekim operasyonunu yapacak uzmanın başarılı olmasına dikkat etmek,
  • Saç ekiminden sonra ilk yıkama işlemine dikkat etmek,
  • Saç ekiminden sonra bir süre spor faaliyetlerinden kaçınmak,
  • Baş bölgesine darbe almamaya dikkat etmek gerekir.
Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here