Saç ekimi acı verir mi?

0
98
Saç ekimi acı verir mi?

Saç ektirmek isteyip de çekinenlerin en büyük çekingenliği, “saç ekimi acı verir mi?” sorusunun akıllarına takılmasıdır.

Güzel görünmeyi herkes ister. Ama bazı durumlar var ki istenen güzelliğe ulaşmayı engelleyebilir. Mesela saç dökülmesi sorunu, güzelliği perdeleyen en büyük problemlerden biridir. Saçları dökülmüş kişilere sorduğunuzda her ne kadar “kellik karizmadır” deseler de içten içe saçlarının olmamasından dolayı yakındıkları bir gerçektir. Neyse ki günümüzde saç ekimi yöntemlerinin gelişmiş olması sayesinde bu tip problemlerden kısa sürede kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de saç ekiminin acı verip vermeyeceğidir. Bu yazımızda “saç ekimi acı verir mi?” sorusuna ayrıntılı bir şekilde cevap vereceğiz, faydalı olması ümidi ile…

Saç ekimi acı verir mi?

Görünüş itibari ile insanı çok farklı şekillere sokabilen saçlar, döküldüğünde psikolojik olarak rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu da saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin çözüm arayışına girmelerine neden olmaktadır. Saç ekimi acı verir mi, saç ekim operasyonu ağrılı bir süreç mi gibi soruların sorulmasının en büyük nedeni de saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin operasyon karşısında neler hissedeceklerini öğrenmek istemelerinden kaynaklanmaktadır.

Saç ekimi esnasında acı hissedilir mi?

Saç ekimi, geliştirilen teknikler sayesinde ağrısız bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. FUE yöntemi ile saç ekimi operasyonunda lokal anestezi uygulandığı için saç ekimi yaptıracak kişi saç ekimi esnasında herhangi bir ağrı hissetmez.

Saç ekimi acı verir mi?

Saç ekimi sonrasında ağrı hissedilir mi?

Saç ekimi esnası kadar saç ekimi sonrası da önemli bir dönemdir. Saç ekimi esnasında lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir ağrı hissetmez. Ama saç ekiminden sonra hafif komplikasyonların oluşmasından dolayı az da olsa ağrı hissedilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminden sonra görülen ağrıların oranı, sanıldığı kadar çok fazla değil. Saç ektiren 100 kişiden 85’i herhangi bir ağrı hissetmez ama hissedenlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu kişiler de doktorun verdiği ağrı kesiciler sayesinde ağrıların dindirilmesi konusunda başarılı sonuçlara ulaşabiliyorlar.

Lokal anestezi yapılırken ağrı hissedilir mi?

Saç ekiminin ağrısız yapılabilmesi için operasyondan önce saç alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Uygulamadan önce iğnelerin ağrı vermemesi için deriye uygulanan krem tarzında bir ilaç kullanılmaktadır. Bu, yetişkinlerde olmasa da daha küçük kişilerde hafif yanmaya neden olabilmektedir. Ancak geçici bir süreliğine olduğu için çoğu zaman saç ekimi yaptıran kişiler bu ağrıları hissetmemektedir.

Saç ekimi acı verir mi?

Dental iğneler ağrıları dindiriyor

İğne fobisi olan insan sayısı az değildir. Estetik güzellik kazanmak açısından yaptırılan saç ekimi operasyonlarında da lokal anestezi için daha önce normal iğneler kullanılıyordu. Ancak bu, iğne fobisi olanlar için sıkıcı bir durumdu. Geliştirilen yeni iğneler sayesinde artık bu tip durumların da yaşanmadığını belirtmek gerekiyor. Dental iğneler (ince uçlu iğne) kişinin hissedemeyeceği kadar ağrı oluşturduğu için saç ekiminden önce lokal anestezi seansı da çok ağrılı bir şekilde geçmemektedir.

Sedasyon uygulaması ile sıfır ağrı

İğne fobisi olanlar için özel olarak geliştirilen sedatif ilaçlar sayesinde, saç ekimi yaptıracak kişi, herhangi bir şekilde korkuya kapılmadan operasyonun başlamasını sağlayabilmektedir. Sedatif ilaçlarla yapılan sedasyon uygulaması kişinin 10 ile 15 dakika boyunca uyutulması ilkesine dayanıyor. Ancak bu, genel anestezi gibi kişinin uykuya dalması gibi bir duruma neden olmamaktadır. Sadece bölgenin uyuşturulup iğne korkusunu yenmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Saç ekimi acı verir mi?

Sonuç olarak saç ekimi acı verir mi sorusuna yanıt olarak yukarıda söylediklerimizi toparlayacak olursak; günümüz teknolojisinin ilerlemiş olması sayesinde saç ekimi hem daha kısa sürede gerçekleştirilmekte hem de kişilerin herhangi bir şekilde ağrı hissine kapılmalarına gerek kalmadan tamamlanan bir işlemdir. Tabi bu konuda uzman olan bir saç ekimi merkezinden destek almanız önemlidir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here