Saç ekim maliyeti ne kadardır?

0
91
Saç ekim maliyeti ne kadardır?

Saç ekim maliyeti ne kadardır, saç ekim fiyatları neye göre belirlenir? soruları hakkında ayrıntılı bilgileri bu yazımızda bulacaksınız.

Kellik problemine karşı geliştirilen en etkili yöntem, hiç şüphesiz saç ekimidir. Kişinin dökülen saç bölgesine ve alınacak greft sayısına göre fiyatların belirlenmesinin yanında bir de fiyatlarda etkin olan birkaç madde daha vardır.  Merak edenler için “saç ekim maliyeti ne kadardır?” sorusuna bu yazımızda cevap vereceğiz.

Saç ekim maliyeti ne kadardır?

Saç dökülmesi sorunu, erkek ve kadınlarda yaygın görülen bir problemdir. Kalıtsal sorunlar, çevresel faktörler, hastalıklar ve kişisel bazı sorunlardan dolayı meydana gelen saç dökülmesine karşı üretilen çok sayıda fikir ve çözüm yöntemi bulunmaktadır. Fakat saç ekimi dışında sunulan çözümlerin çoğu işe yaramıyor, yarasa da kalıcı bir çözüm olmuyor. Peki, saç ekimi nasıl yapılır, saç ekim maliyeti ne kadardır?

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi, öncelikle kontrol aşaması gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte, kişinin psikolojik olarak hazırlanmasından, greft sayısının belirlenmesine, saç ekilecek bölgenin çizilmesinden, greftlerin alınacağı yerin belirlenmesine kadar her şey en ince ayrıntılarına kadar hesaplanır ve saç ekimi yaptırmak isteyene randevu verilir.

Hazırlık aşaması bittikten sonra, saç ekimi yaptıracak kişi, saç ekim merkezine gider ve lokal anestezi uygulanarak kişinin ağrı çekmemesi sağlanır. Daha sonra greftlerin alınacağı bölgeden saç kökleri alınarak, öncesinden ekilecek bölgede oluşturulan kanallara saçlar tek tek eklenir. Genellikle FUE yöntemi ile saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem 3-4 gün üst üste uygulanabilecek seans özelliklerine sahip olduğu için saç ekimi daha hızlı şekilde gerçekleşmektedir.

İlginizi Çekebilir  2020 yılı güncel saç ekimi fiyatları ne kadar?

Saç ekim maliyeti ne kadardır?

Saç ekim maliyeti neye göre belirlenir?

Aslında saç ekim maliyeti, tek bir açıdan bakılarak belirlenen bir maliyet değildir. Örneğin, saç ekim merkezinin konumu, operasyonu gerçekleştirecek doktorun referans sayısı gibi etkenler de saç ekim maliyetlerini belirleyen unsurlardır. Ancak temel olarak maliyetleri belirleyen konu, kaç greftin eklenmesi ile ilgilidir.

İnternet sitelerinde her ne kadar saç ekim maliyetleri hakkında bilgi verilse de bu bilgilerin gerçek dışı olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü rekabet kuruluna göre internetten fiyat belirtmek yasaktır. Bu nedenle sitelerde gördüğünüz fiyatlara aldanmamanızı, gerçek fiyatları öğrenmek için mutlaka bir saç ekim merkezi ile görüşme sağlamanızı öneririz.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here