Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

0
81
Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi, genellikle erkeklerde yapılır gibi bir algı toplumda oluşmuş olsa da kadınlarda da saç dökülmesi sık görülen bir problemdir ve kadınlarda saç ekimi de yapılabilen bir işlemdir. Peki, kadınlarda saç dökülmesi nedenleri nelerdir, kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Saç, hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir doğal aksesuardır. Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri genellikle kalıtsal nedenlerden kaynaklı olsa da kadınlarda saç dökülmesi nedenleri farklı olabiliyor. Hormonal dengenin bozulması, düzensiz beslenme, stres, yoğun iş temposu gibi farklı nedenlerden dolayı kadınlarda saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Fakat buna karşın günümüz modern tıp teknolojisinin gelişmesi sayesinde, saç dökülmesi problemine karşın geliştirilen çözümler oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Kadınlarda saç ekimi de bu seçeneklerden biridir.

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Aslında saç ekim işlemi, kadınlarda farklı değildir. Yine dönor bölgeden saç kökleri alınarak saçların döküldüğü bölgeye yerleştirilir ve işlem bu şekilde tamamlanır. Kadınlar arasında saç ekimi konusu bazen korkulara neden olmaktadır, nedeni ise saç ekimi esnasında saçların kazıtılması gerektiği algısının oluşmasıdır. Oysa kadınlarda dönor bölge, ense bölgesinde bir pencere şeklinde oluşturulur ve herhangi bir şekilde saçları kazımaya gerek kalmadığı için saçların uzun süre yok olması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Alın bölgesine saç ekimi yapılabilir mi?

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Kadınlarda saç ekme yöntemi

Kadınlarda saç ekimi, genellikle FUE yöntemi ile alınmaktadır. FUE yöntemi ile saç ekimi, doğal yöntem olarak kabul edilen ve FUT tekniğine göre hem daha konforlu hem de daha olumlu sonuç veren bir yöntemdir. FUE yöntemi ile saç ekimi için dönor bölge seçilir ve daha sonra buradan alınan greftler (saç kökleri) teker teker saçların döküldüğü bölgeye eklenir. Genellikle 1 seansta tamamlanan saç ekiminden bir gün sonra hasta pansuman için tekrar saç ekim merkezine veya ilgili kuruma gider ve pansumanı yapıldıktan sonra eve gönderilir. Saç ekiminin üçüncü gününde yeniden kontrol için gelen kadına, ne şekilde yıkanması gerektiği ile ilgili bilgi verilerek, eve gönderilir.

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Kadınlarda tıraşsız saç ekimi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kadınlarda saç ekimi bazen korkulara neden olabilmektedir. Bunun nedeni ise erkeklerde olduğu gibi saçların kazıtılması gerektiğini düşünmeleridir. Bu alanda uzman olan doktorlar, geliştirilen DHI saç ekimi yöntemi sayesinde herhangi bir şekilde kadınların tıraş edilmesine gerek kalmadan saç ekimi gerçekleştirilebileceğini belirtmektedir. DHI yöntemi, FUE yönteminin geliştirilmiş halidir ve genellikle kadınlara özel olarak kullanılan bir tekniktir.

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminden önce bilinmesi gerekenler

Kadınlarda saç ekimi de erkeklerde olduğu kadar doğal bir işlemdir. Ancak bundan önce saçların dökülme sebebini iyi analiz etmek gerekir. Bazen saçkıran veya herhangi bir hastalıktan dolayı geçici bir dökülme yaşanması söz konusu olabilmektedir. Bu konuda kesin sonuçlara ve bilgilere ulaşabilmek için kesinlikle saç analizi yaptırmak gerekir.

Kadınlarda saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi, hem erkeklerde hem de kadınlarda son dönemlerin en çok talep edilen işlemlerinden biri haline geldi. Yukarıda da sözünü ettiğimiz gibi bu işlem için başvuran kadınların saçlarının kazıtılmasına gerek yoktur. Ancak saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgili davranmak ve gerekli şekilde hareket etmek gerekir. Genel olarak erkeklere tavsiye edilen hususların tamamı kadınlar için de geçerlidir. Ancak özel bir dikkat gerektiren durum söz konusu ise mutlaka doktorunuz bunu size söyleyecektir. Bunlara uyarak saç ekimi sonrasında daha rahat edebilirsiniz.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here