Saç Ekimi kaç gün sürer?

0
97
Saç Ekimi kaç gün sürer?
Saç Ekimi kaç gün sürer?

Saç ekimi kaç gün sürer sorusu, en sık sorulan soruların başında geliyor. Bu konuda detaylı bilgilere yer vereceğimiz bu makalemiz tam size göre…

Saç dökülmesi veya daha ileri seviyede “kellik” bir hastalık türü değildir. Fakat buna rağmen yine de insanlar için can sıkıcı bir olaydır. Her insan saçlarının hem sağlıklı hem de güzel görünmesini ister ama ne var ki, kalıtsal sorunlardan veya birtakım rahatsızlıklardan dolayı saç dökülmesi başa gelebilen durumlardan olabiliyor. Günümüzde saç ekimi gibi bir teknolojinin gelişmesi sayesinde bu konudan mustarip olanlar, sorunlarına karşı en iyi çözümleri bulabiliyorlar. Peki, saç ekimi kaç gün sürer?

Saç Ekimi kaç gün sürer?

Saç ekimi yaptıracak kişinin bu işlem için doktora müracaat etmeden önce kendini bu duruma hazır hissetmesi önemlidir. Mesela kaç seansta saçlarının eski haline gelebileceğini öğrenmesi, kaç greft ekilmesi gerektiğini sorup araştırması gerekir. Tabi bununla birlikte seçtiği hekimin bu alandaki başarısını araştırması ve hastanenin de aynı şekilde başarılı bir adres olup olmadığını araştırması ve buna göre karar vermesi gerekir.

Saç Ekimi kaç gün sürer?

Kellik problemine karşı günümüzün en etkili çözümü olarak kabul edilen saç ekimi, kişiden kişiye göre değişen sürelerde tamamlanmaktadır. Kellik boyutunun büyük olması veya küçük olması, doğrudan seans sayısını etkilediği için buna göre süre belirlenmesi de normal karşılanır. Peki, normal şartlarda saç ekimi kaç gün sürer?

Saç ekimi kaç seansta biter?

Saç ekimi aslında uzun süren bir işlem değildir, uzun süren işlem daha çok karar verme aşamasıdır. Kişinin saç yapısı, dökülme bölgesinin incelenmesi, ne kadarlık bir alanı kapladığı gibi işlemler üzerinde çalışılması gerektiği için muayene süresinin saç ekiminden daha fazla sürdüğünü belirtmek gerekir. Normal şartlarda saç ekimi ortalama 5-6 saat kadar sürmektedir. Tabi bu zaman dilimi de yine kişinin saç dökülmesine göre yani ne kadar saç kökü (greft) alınacağına bağlı olarak değişmektedir. Bir de saç ekim yöntemi de yine süreyi etkilemektedir. Mesela FUT tekniği ile saç ekimi, aylar sürebilir ama FUE yöntemi, daha kısa sürebilmektedir. Çünkü FUE tekniği ile saç ekimi, 3-4 gün arayla devam edebiliyor, dolayısıyla bu teknikle saç ekimi daha kısa sürebilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saç Ekimi kaç gün sürer?

Saç ekiminden önce yapılması gerekenler nelerdir?

Saç ektirmeye karar veren birinin karar ve muayene aşamasından sonra dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunları maddeler halinde sayacak olursak, şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Saç ekimi yaptıracak kişinin operasyona hazırlanırken kan sulandırıcı ilaçları ve vitaminleri kesmesi gerekmektedir.
  • Sigara, kan dolaşımını olumsuz etkilediği için saç ektirmek isteyen kişinin belli bir süre öncesinde sigarayı bırakması gerekmektedir.
  • Saç ekimi yaptıracak kişinin operasyondan önce saçlarını boyatmaması gerekir.
  • Alkol, kan dolaşımını ciddi anlamda olumsuz etkilediği için saç ekimi yaptıracak kişinin en az 48 saat öncesinde alkol almaması gerekmektedir.
  • Saç ekimi için hastaneye veya saç ekim merkezine gidecek kişinin, gittiği gün saçlarında jöle, sprey veya diğer saç şekillendirici ürünleri temizleyerek gitmesi gerekir.

Saç Ekimi kaç gün sürer?

Saç ekim süresi veya saç ekim seansları, kişinin saç tipine göre ve kişisel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Saçların kıvırcık olması, düz olması, dökülen bölgenin büyük veya küçük olması gibi ince hesaplar, saç ekim süresinin etkileyen ve belirleyen önemli konulardır. Bu nedenle “saç ekimi ne kadar sürer?” sorusunun net cevabını alabilmek için muayene aşamasından geçilmesi gerekmektedir. Ancak daha önceki doğal saç ekimi nasıl yapılır? başlıklı konumuzda da değindiğimiz gibi FUE yöntemi ile 3-4 gün üst üste saç ekimi yapılabildiği için bu teknik ile ektirmek daha kısa sürebilmektedir. Buna karşın FUT tekniği ile saç ektirecek kişilerin süre ve seans konusunda biraz daha sabırlı olmaları gerekir.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here