Ünlülerin Tercih Ettiği Kâkül Modelleri

0
80
Ünlülerin tercih ettiği kakül saç modelleri

Kadın saç modelleri arasında eskiden beri rağbet gören modellerden biri de kâkül saç modelleridir. 

Ünlülerin dünyasında da bir hayli ilgi gören ve sunduğu şık görünüm ile tarzında değişiklik yapmak isteyenlere beklentilerini en iyi şekilde sunan kâkül modelleri, 2020’nin mahir dokunuşları sayesinde çok daha güzel bir hal aldı. Bu yazımızda, ünlülerin tercih ettiği kâkül modelleri hakkında sizlere bilgi vererek sezona daha iddialı giriş yapmanıza yardımcı olacağız.

Ünlülerin Tercih Ettiği Kâkül Modelleri

Ünlülerin Tercih Ettiği Kakül Modelleri 2020

Moda dünyasının hızlı değişimleri, takip etmeyi zorlaştırsa da kişisel bakım noktasında bu zorluklara katlanmanın zevkli olduğunu biliyoruz. Özellikle de moda haline gelen saç stilleri, zamanımızı alsa da yine de yapmaktan vazgeçemediğimiz bir işlemdir. 2020 yılında ünlülerin tercih ettiği kâkül modelleri de bu minvalde değerlendirilebilecek konular arasında yer almaktadır. Magazin dünyasını takip edenlerin kaçırdıkları veya göremedikleri saç modellerini bu yazımızda sizlere sunacağız. İsterseniz lafı daha fazla dolandırmadan ünlülerin tercih ettiği kakül modellerine geçelim…

Ünlülerin Tercih Ettiği Kâkül Modelleri

Mikro kakül saç modeli

Her yüze ve saç tipine yakışabilecek bir saç modeli olan mikro kakül, ilk olarak Bettie Page ve Audrey Hepburn tarafından 1950’li yıllarda uygulanmaya başlamış. İlk bakışta kötü bir izlenim bırakabileceği düşünülerek biraz daha cesur olmayı gerektirmiş olsa da ünlülerin yapmasından sonra moda dünyasında büyük sesler uyandırmayı başarmış.

Mikro kakül saç modeli

Mikro kakül saç kesimi, kaşların üzerinde bir cm. kadar üstünde veya hemen kaşların üstüne düşen saç kesimine verilen isimdir.

İlginizi Çekebilir  İlham veren en güzel Okul Saç Modelleri
Perde kakül saç modeli

Sıkça karşılaştığımız saç modellerinden biri olan perde kakül saç modeli, yüzü ortadan ikiye ayıran ve uzunluğu ise gözlere kadar gelen saç modelidir. Ünlülerin dünyasında bir hayli rağbet görmesinin yanında güzelliğini ön plana çıkartmak isteyenlerin de tercih ettikleri bu model, farklı seçeneklere sahip olduğu için hemen hemen her yüz tipine uyum sağlayabiliyor.

Perde kakül saç modeli

Cesurluk ve stiline güven gerektiren perde kakül saç modeli, 2020 moda dünyasında da kendinden söz ettiren bir model olduğu için tercih edebileceğiniz harika saç modelleri arasında yer alıyor.

Düz ve Geniş Kakül

Yüz tipinde biraz dikkat gerektiren ve diğer kakül modellerine göre daha fazla dikkat gerektiren düz ve geniş kakül saç modeli de ünlülerin dünyasında yer edinmiş bir saç stilidir. Yeni sezonu biraz daha farklı bir imajla karşılamak isteyenlere önerilebilecek bu saç modeli ile en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Düz ve Geniş Kakül

Biraz uğraş vermeyi gerektiren, sabit tutulması zor olan bu saç modeli en beğenilen kakül modelleri arasında yer aldığı için tercih etmenizi önerebileceğimiz bir modeldir.

Kıvırcık kakül modeli

Kıvırcık saçlı kadınların saçlarına şekil vermeleri biraz daha kolaydır. En azından düz saçlılar kadar saçlarına şekil vermek için çokça zaman harcamalarına gerek yoktur. 2020 saç modelleri arasında en çok beğenilen ve geçmişin modasını günümüze taşıyan kıvırcık kakül modeli, doğru şekilde uygulandığında gayet güzel bir görünümün oluşmasını sağlamaktadır.

Kıvırcık kakül modeli

Kıvırcık kakül modeli yaparken saçların ıslak olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü kuru olan saçlarda düzensiz bir görünüme neden olmaktadır.

Pixie kakül modeli

Aslında pixie saç kesimi, eskiden beri ünlülerin dünyasında yer ediniyor. Ama pixei kakül modeli, Audrey Hepburn’un yapmasından sonra daha fazla rağbet görmeye başladı. Kendinden kahküllü olan saçlara yeni bir imaj vermesinden sonra moda dünyasında parlamaya başlayan pixie kakül modeli, 2020 yılında da sık karşılaşacağımız modeller arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Kız Çocukları İçin En Güzel Saç Modelleri

Pixie kakül modeli

Volümlü Kakül saç modeli

Hareketli kaküllerinizi daha hareketli hale getirmek ve modanın 90’larını geri getirmek isteyenlere önerilebilecek en güzel saç modellerinden biri olan volümlü kakül saç kesimi, değişik bir stil oluşturmak isteyenlere sunulabilecek en güzel modellerden biridir.

Volümlü Kakül saç modeli

Kendinden emin bir duruşu olan ve tasarımı ile her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu saç stilini siz de çok seveceksiniz.

Dalgalı kakül saç modeli

Saçlarında dalga esintisinden vazgeçemeyen ama kakül modasını da takip etmek isteyenler için özel olarak önerilebilecek en güzel saç modellerinden biri dalgalı kakül saç modelidir. Geçici bir değişim isteyenler için de önerilebilecek saç modeli, ünlülerin en çok tercih ettikleri kakül modellerinden biridir.

Dalgalı kakül saç modeli

Saçlarınıza farklı bir hava sunmak ve olduğunuzdan daha farklı görünmenizi sağlayacak dalgalı kakül modeli ile beklentilerinizi en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

Kâkül modelleri hangi yüz tiplerine yakışır?

Elbette moda enlerinin en iyilerinden olan kakül saç modelleri, her yüz tipine uyum gösterebilen bir model değildir. Bu yüzden bu stili uygularken yüzünüze uygun bir model seçmeniz daha isabetli sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yüz tipine göre kâkül seçimi

Kare yüz tipi: yumuşak kesimli kâkül saç kesimi, kare yüzlü kadınlar için en uygun kesimlerden biridir. Yüzünüzün daha soft görünmesini sağlayacak bu modeli deneyebilirsiniz.

Oval yüz tipi (dar alınlı): Oval yüz tipine sahip kadınların tercih etmeleri gereken kakül tipi kısa kaküllerdir. Hem yüzünüzün daha güzel görünmesini sağlayacak hem de kaşınız ile yüzünüz arasındaki kısa mesafenin bozulmaması için en ideal modeldir.

Oval yüz tipi (geniş alınlı): Bu yüz tipine sahip olan kadınların tercih etmeleri gereken en güzel kakül kesimi, bir hayli fazladır ama ortadan ayrılmış modeller, bu yüz tipleri için daha ideal bir seçimdir.

İlginizi Çekebilir  Rasta Saç Nedir, Nasıl Yapılır? Evde Rasta Saç Yapımı

Kalp yüz tipi: her tür kâkül kesiminin uyum gösterdiği kalp yüz tipi bayanlar için de yine önerilebilecek en güzel modellerden biri ortadan ayrılmış kakül modelidir.

Yuvarlak yüz tipi: Yüzünüzün dengede durabilmesi için yoğun kesimli kakül modeli tercih edebilirsiniz. Hem güzel görünmek hem de şık olmak için bu model tam size göre…

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here