İlham veren en güzel Okul Saç Modelleri

0
102
ilham veren en güzel okul saç modelleri

İlham veren en güzel okul saç modelleri hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımız, tam size göre…

Okula giden genç kızların sabahın ilk saatlerinde uyanmalarının en büyük nedenlerinden biri saçlarını yapmaktır. Bu yazımızda ilham veren en güzel saç modelleri hakkında bilgi vererek, hem kolay hem de pratik bir şekilde saçlarınıza istediğiniz görünümü kazandırmanıza yardımcı olacağız.

Okul saç modeli seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken detay, pratik yapılabilir ve aynı zamanda havalı bir eda katmasına dikkat etmektir. Okul için kolay saç modeli yaparak hem zamandan kazanabilir hem de ilk dersi kaçırmak gibi bir sorunla karşılaşmazsınız, tabi ki aynı zamanda havanız da on basacak…

ilham veren en güzel okul saç modelleri

En güzel okul saç modelleri

Saç modası, en hızlı değişime uğrayan ve sürekli yeni modelleri ile kendini gösteren bir dünyadır. Okul öğrencilerine yönelik geliştirilen yeni modeller, hem öğrencilerin hoşuna gidecek tarzdan hem de pratik yapıldığı için zamandan kazanmak isteyenlere önerilebilecek ilham verici saç modelleridir. Yazımızın devamında bu modeller ve yapılışları ile ilgili detaylı bilgilere yer vereceğiz. Haydi başlayalım…

Çift örgü saç modeli

Okul için saç modeli seçiminde en çok tercih edilen model örgü modelidir. Her ne kadar başta biraz göz korkutsa da çift örgü saç modeli yapmak aslında çok kolay. Saçlarınızı saç ve sol olarak iki tutama ayırdıktan sonra bu tutamları da yine iki tutama ayırın. Daha sonra ayırdığınız tutamları birbirini üzerine gelecek şekilde örün ve lastik bir toka yardımı ile bağlayın. Gün boyunca saçlarınız önünüze düşmeyecek ve siz de rahat etmiş olacaksınız. Havasını atmak ise ayrı bir boyut…

İlginizi Çekebilir  Ünlülerin Tercih Ettiği Kâkül Modelleri

Çift örgü saç modeli

Detaylı topuz saç modeli

Pratik okul saç modelleri arasında yer alan detaylı topuz saç modeli, aslında ismi gibi detaylı değil, kısa sürede yapabileceğiniz bir model olmakla birlikte saçlarınıza farklı bir hava da katacak. Detaylı topuz yapmak için saçlarınızı öne eğip arka taraftan üç tutamı arka arkaya toplayın ve daha sonra şeffaf lastik toka ile sabitleyin. Bundan sonraki iş çok basit, bu işlemi yaptıktan sonra geriye kalan saçlarınızı topuz haline getirerek hazır hale gelin.

Topuzunuzun gün boyunca sabit kalmasını istiyorsanız güvenilir bir saç tutucu spreyi kullanabilirsiniz.

Detaylı topuz saç modeli

Hızlı topuz saç modeli

Saçlarımla uğraşacak kadar zamanım yok diyenlerden iseniz hızlı topuz saç modeli tam size göre! Kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu modeli yapmak için saçlarınızı tepede toplayarak lastik toka ile sabitleyin. Daha sonra topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sarın ve tel tokayla tutturun.

Saçlarınızı yapmak bu kadar basit olsa da gün boyu aynı şekilde kalmasını sağlamak için ek bir işlem yapmanız gerekir. Bunun için de saç tutucu sprey kullanın.

Hızlı topuz saç modeli

Boğumlu atkuyruğu saç modeli

Liseli kızlar için en güzel saç modelleri arasında yer alan boğumlu at kuyruğu saç modeli, tercih edilebilecek en ideal modellerden biridir. Hem hızlı şekilde yapabileceğiniz hem de son derece havalı görünmenizi sağlayacak bu modeli yapmak için önce saçlarınızı ensede toplayarak at kuyruğu yapın. Daha sonra lastik tokayı taktığınız kısmın alt tarafını iki defa toplayarak lastik toka ile sabitleyin. Bu kadar basit olmasına bakmayın, saçlarınızın son derece havalı görünmesini sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Boğumlu atkuyruğu saç modeli

Örgülü at kuyruğu saç modeli

Okul saç modelleri arasında sevilerek uygulanan modellerden biri olan örgülü at kuyruğu saç modeli, kısa sürede yapabileceğiniz ve çok havalı olmanızı sağlayacak bir modeldir. Saç modelini yapmak için  saçlarınızı toplayın ve klasik üçlü örgü şeklinde saçlarınızı örün. Bunu yaparken lastik toka kullanmanız, saçlarınızın zarar görmesini engelleyecektir.

İlginizi Çekebilir  Kız Çocukları İçin En Güzel Saç Modelleri

Son derece pratik olan örgülü at kuyruğu saç modelinin gün boyunca kendini korumasını sağlamak için saç tutucu sprey kullanabilirsiniz.

Örgülü at kuyruğu saç modeli

Ters örgülü topuz saç modeli

Liseli kız öğrenciler için saçlarının havalı görünmesi önemlidir. Eğer siz de okul için havalı saç modeli arıyorsanız, kesinlikle ters örgülü topuz saç modeli uygulamanız gerektiğini unutmayın. İlk bakışta biraz zor gibi gelse de aslında yapılışı son derece kolay bir saç modelidir. Modeli uygulamak için saçlarınızı öne eğerek ense kısmından balıksırtı şeklinde saçlarınızı örmeye başlayın. Daha sonra da tepede lastik toka ile sabitleyin.

Okul için havalı saç modeli arıyorsanız kesinlikle bu modeli uygulayın. Ama saçlarınızın gün boyunca aynı kalmasını istiyorsanız saç tutucu sprey kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Ters örgülü topuz saç modeli

Çift örgülü topuz saç modeli

Hem okul saç modeli hem de günlük hayatınızda pratik ve havalı bir saça sahip olmak istiyorsanız denemenizi önerdiğimiz saç modellerinden biri de çift örgülü saç modeli olacaktır. Bu modeli uygulamak da zaman kazanmak isteyenler için ideal bir seçenektir. Kılçıl örgülerden oluşan çift örgülü topuz saç modeli için önce saçlarınızı toplayıp iki tutama ayırdıktan sonra bu tutamları kılçıl örgü şeklinde örün. Daha sonra oluşan örgüleri lastik toka etrafına dolayarak tel toka ile sabitleyin.

Çift örgülü topuz saç modeli

Pratik maşa saç modeli

Saçlarınıza çok zaman ayırmak istemediğinizde ama aynı zamanda da havalı durmak istediğinizde tercih edebileceğiniz en güzel saç modellerinden biri pratik maşa modelidir. Havalı okul saç modelleri arasında yer alan bu model diğerlerine göre biraz daha zahmetli olsa da uykunuzdan fedakarlık yaparak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Saçlarınızın üst kısmını maşa ile dalgandırdıktan sonra saç köpüğü sıkarak saçlarınızın sabit durmasını sağlayın.

Pratik maşa saç modeli

İlerleyen zamanlarda okul için en güzel saç modelleri konusunda yeni ve daha pratik saç modellerini sizlere anlatmaya devam edeceğiz, takipte kalın…

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here