Protez Saç Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
81
Protez Saç Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez saç seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler, saçlarınızın daha doğal görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesi sorunu, yaygın bir sorun olarak görünmekle birlikte saç ekimi için uygun olmayan kişilerin ilk başvurdukları yöntem, protez saç ekimi yöntemidir. Protez saç ekimi, kişinin kendi saç örneği üzerinden ünitelerde yapılan bir uygulamadır. Cilt ile uyum sağlaması, doğal görünüm sunması gibi önemli ayrıntıları sayesinde protez saçlar, doğallık anlamında beklentileri en iyi şekilde karşılayabilmektedir. Fakat protez saç seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler, yabana atılmayacak önemli konulardır.

Protez Saç Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her insan havalı görünmek ister ve havalı görünmek için de öncelikle saçların havalı olması gerekir. Günümüzde erkekler ve kadınlar arasında en sık yaşanan problemlerin başında saç dökülmeleri gelmektedir. Saç dökülmeleri, erken dönemde tedavi altına alınmadığında ya da genetik olması durumunda kellik problemi boy göstermeye başlar. Her saç dökülmesi için saç ekimi gerçekleştirilmez. Mesela kemoterapi tedavisi görenler, saç ekimi yaptıramazlar ya da şeker hastası olanlar, kanser tedavisi görenler vs. ama bu kişilerin de elbette güzel saçlara sahip olmaları en doğal haklarıdır. Neyse ki günümüzde protez saç ekimi gibi bir teknolojinin var olması, bu tip sorunların üstesinden de gelebilmek kolaylığı sağlamaktadır. Aşağıda sizlere sunacağımız bilgiler, protez saç ekimi yaptırırken işinizi kolaylaştıracak ve daha doğal bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Kişiye özel olması önemlidir

Önceki dönemlerde protez saç seçenekleri çok fazla değildi ve olanlar da genellikle doğal görünümden uzaktı. Ancak günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde artık kişiye özel saçlar yapılabilmektedir. Protez saçlarda en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntının da bu olduğuna dikkat etmek gerekir. Genellikle protez saç ekimi yapan merkezler, geliştirilen ünitelerde, kişinin kendi saç yapısının aynısını geliştirerek saç ekimi gerçekleştirmektedir. Bu şekilde bir ekim yaptığınızda, hem daha doğal bir görünüm elde edebilir hem de saçlarınızın daha havalı görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Protez Saç Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Protez Saç Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç kalınlığı, Dalga boyu, renk geçişleri doğru hesaplanmalıdır

Doğru bir protez saç ekiminde olması gereken en önemli konuların başında, kişinin saç tipinin ve şeklinin doğru şekilde hesaplanmasıdır. Saç kalınlığı, dalga boyu, renk geçişleri gibi doğal görünmeyi etkileyen konularda hesapların doğru şekilde yapılmış olması, beklenenden çok daha fazlasının elde edilmesini sağlayacağı için bu konuya özel olarak dikkat etmek gerekir.

Protez saçın kalitesi

Protez saçlar, uzun süre kullanılmaya elverişli saçlar olduğu için kalitesine dikkat etmek gerekir. Standartların altında bir kaliteye sahip olan saçlar, kesinlikle uzun süre kullanılamazlar. Yeni geliştirilen protez saç ekimi seçeneklerinde, suya dayanıklı olması gibi durumlar göz önünde bulundurulduğu için bu tip saçların tercih edilmesi daha doğrudur. Hem saçlarınızın uzun süre sizinle kalabilmesi için hem de görünüm açısından herhangi bir sorununun olmaması için bu detaya özel bir ihtimam gösterilmesi gerektiğini unutmayın.

Protez Saç Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim merkezi seçimi önemlidir

Gelişmiş ve popülaritesi yükselmiş bir seçenek olan protez saç ekimi için İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde saç ekimi merkezleri kurulmuş. Ancak bunların hangisinin iyi hangisinin kötü olduğunu anlayabilmek için ciddi anlamda araştırma yapılması gerekmektedir. Çünkü saç ekim merkezi, bu konuda en etkili ve saçların doğal ve güzel görünmesinde belirleyici bir etkendir. Bu nedenle rast gele bir saç ekim merkezini tercih etmek yerine alanında başarılı olan bir merkezden destek almanızı öneririz.

Saçlarınızda aradığınız güzelliğe yeniden kavuşabilmek için internet sitelerinden en iyi protez saç ekimi merkezleri hakkında bilgi edinerek karar vermeniz, sonuçların daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here