Ten Rengine Uygun En Güzel Saç Renkleri

0
281
Bitter çikolata saç rengi

Ten rengine uygun en güzel saç renkleri hakkında fikir edinmek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyun.

Saç modelleri kadar önemli olan bir diğer konu saç renkleridir. Çünkü ten rengine uygun saç renkleri konusunda doğru seçim yapmazsanız, saçlarınızda istediğiniz güzelliği elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yazımızda, sizin ten renginize en uyumlu olan saç renkleri hakkında sizlere bilgi vererek, yeni sezona daha havalı ve daha güzel saçlarla girmenize yardımcı olacağız.

Ten Rengine Uygun En Güzel Saç Renkleri

Her kadın hayatında değişiklikler yapmak ister. Evindeki yaptığı değişiklik kadar kişisel bakımında da değişiklik yapmak ister ve saçlar, en çok değişime uğrayan detaydır. Tabi ki bazen açık bir saç rengi, bazen de koyu bir saç rengi hoşunuza gidebilir. Ama ten rengine uyumlu bir renk olmadığında kesinlikle yapacağınız işlemden pişmanlık duyarsınız. “Hangi saç rengi bana uyar?” diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyun…

Ten renginiz sıcak mı, soğuk mu?

Evet, sıcak-soğuk mefhumu, ten renginde de var olan bir şeydir. Sıcak tenler, buğday ve esmer tenli olan kişilerin tenleridir, soğuk tenler ise beyaz ve açık renkli kişiler için kullanılan bir tabirdir. Yani saç rengini seçerken teninizin sıcak mı, soğuk mu olduğu önemli bir ayrıntıdır.

Ten Rengine Uygun En Güzel Saç Renkleri

Sıcak ten renkleri nelerdir?

Saçlarınıza yeni bir renk vermeden önce cildinizin hangi renk olduğunu öğrenmeniz önemlidir. Sıcak ten renkleri, Çikolata, kahve tonları, koyu kestane ve kumral gibi tenlerdir ve saç rengi tercih ederken bu renklere uyum sağlayacak renkleri tercih etmeniz gerektiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir  Renkli saçlarda sınırsız özgürlüğü yakalayın: Renkli Saç Detayları
Esmer cilt tonu

Sıcak renk tene sahip olanların tercih etmeleri gereken renkler, siyahın tonları, kahve tonları ve kızıl tonlardır. Bu renkler, esmer cilde sahip olan kadınların tercih edebilecekleri en güzel saç renkleridir.

Sıcak renk tenleri

Sıcak cilt renkleri için en güzel saç renkleri

Bronz-kahve saç rengi

Buğday tenlilerde oldukça güzel duran bronz-kahve saç rengi, doğru şekilde uygulandığında oldukça güzel bir görünüm kazandırıyor. Tabi kullanacağınız boyanın kaliteli olması ve doğru şekilde uygulanması da önem verilmesi gereken bir noktadır.

Bronz-kahve saç rengi

Kestane saç rengi

Buğday ve esmer tenli kadınlarda son derece güzel duran ve saçların şıklığını ortaya çıkartan kestane saç rengi de yine tercih edilebilecek en güzel saç renklerinden biridir.

Kestane saç rengi

Altın çikolata saç rengi

Saçlarınızda farklı bir güzellik ve değişik bir hava estirmek istiyorsanız ve esmer veya buğday tenli iseniz kesinlikle altın parlamalarla, çikolata kahvesinin karışımı ile elde edilen saç rengini tercih etmenizi öneririz. Altın çikolata saç rengi, yeni sezonda da bir hayli tercih edilen saç renkleri arasında yer aldığı için moda dünyasından da ayrı kalmamış olacaksınız.

Parlak kumral

Her ortamda havalı görünmeyi sağlayan saç renklerinden biri de parlak kumral saç rengidir. Biraz daha buğday tenlilerde güzel duran bu saç rengi ile katıldığınız davetlerde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Parlak kumral

Soğuk cilt renkleri

Beyaz cilt tonu

Beyaz tenliler, aslında ne renk saç yaparlarsa yapsınlar onlara yakışır. “Güzele ne yakışır” kavramından ziyade “beyaz tenliye ne renk yakışmaz ki?” diye değiştirmek sanırım yerinde bir tabir olacaktır. Ama yine de beyaz cilt tonuna sahip kadınların özel olarak tercih etmeleri gereken saç renkleri biraz daha farklıdır. Peki, nedir bunlar? İşte beyaz tenliler için en güzel saç renkleri.

İlginizi Çekebilir  Doğal sarı saç ister misiniz? Detaya Buyurun: Doğal sarı saçlar nasıl elde edilir?

Beyaz cilt tonu

Buzlu çikolata saç rengi

Beyaz tenli kadınlarda son derece güzel duran ve karşısındakine ilham katan buzlu çikolata kahve saç rengi, ten ile uyum sağlama konusunda en başarılı renktir. Saçlarınızda farklı bir hava oluşturmak istiyorsanız ve ten renginiz de soğuk ise kesinlikle bunu denemenizi öneririz.

Buzlu çikolata saç rengi

Parlak küllü sarı saç rengi

Beyaz tenliler veya hafiften pembe tenli olan kadınlar için en ideal saç renklerinden biri parlak küllü sarı saç rengidir. Mükemmel bir sonuç yakalamak isteyenler için önerilebilecek bu saç rengi, son dönemlerin en çok beğenilen renklerinden biridir aynı zamanda.

Parlak küllü sarı saç rengi

Bitter çikolata saç rengi

Saçlarınızda ekstra bir parlaklık yakalamak ve ten renginize uyumlu bir saç rengi sunmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken saç renklerinden biri bitter çikolata saç rengidir. Hem şık hem de bir o kadar havalı olmayı sağlayan bu saç rengi, 2020’nin en beğenilen saç renkleri arasında yer almaktadır.

Bitter çikolata saç rengi

Not: Saçlarınızı hangi renge boyatmanız gerektiği konusunda daha sağlıklı sonuçlara ulaşmak için saç bakım uzmanlarından yardım almanız daha doğru olacaktır.

Editör Puanı:
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here